آذر 09 1400 13:02
فهرست
پیوندهانشست اعضاي شوراي هماهنگي ثبت وقايع حياتي شهرستان دهاقان
نشست اعضاي شوراي هماهنگي ثبت وقايع حياتي شهرستان دهاقان

جلسه شوراي هماهنگي ثبت وقايع حياتي شهرستان دهاقان به رياست آقاي قاسميان (فرماندار) ، در تاريخ 1395/3/18 تشكيل و مصوباتي از جمله عمليات حفاري و نصب فيبر نوري بمنظور افزايش سرعت در ارائه خدمات ثبت احوال در دستور كار قرار گرفت.

در ابتدا محمدمهدي سعيدي رئيس اداره ثبت احوال دهاقان پيرامون اهميت ثبت بهنگام وقايع حياتي گفت: ثبت وقایع حیاتی عامل رشد و شکوفایی هر کشور مي باشد و ثبت به موقع وقایع حیاتی از عوامل بسیار مهم توسعه و برنامه ریزی كلان در هر جامعه محسوب می شود.

وی با اشاره به افزایش99 درصدی ثبت وقايع در شهرستان تصریح کرد: برای ثبت وقایع حیاتی باید فرهنگ سازی شده و لزوم مبادرت به این امر آن هم در کوتاه ترین زمان باید برای عموم مردم تبیین شود .

سعيدي با تأکید بر نقش محوری برنامه‌ریزی در امور توسعه‌ شهرستان، استخراج آمار دقیق و منظم وقایع مربوطه را رکن مهمی در دقت برنامه‌ریزی‌ها دانست و خواستار توجه جدی به این امر از سوی دستگاه‌های مربوطه شد.

دبير شوراي هماهنگي ثبت وقايع حياتي شهرستان دهاقان همچنین اهمیت و جایگاه آمار و اطلاعات در برنامه ریزی و تدوین برنامه های توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی شهرستان را بسیار مهم دانست .

سپس آقاي قاسميان فرماندار شهرستان دهاقان و رئيس شوراي هماهنگي ثبت كل وقايع حياتي، در بياناتي مهم، ضمن اشاره به آثار و تبعات مصوبات اينگونه جلسات در نيل به دولت الكترونيك و تأثير آن در ابعاد كلي و حقوق فردي و اجتماعي مردم ؛ خواستار دقيق سازي مصوبات جلسه به عنوان خروجي قابل قبول و تاثير گذار در بهنگام سازي آمارهاي ثبتي گرديدند.

در اين نشست آقاي مهندس عمران پور رئيس اداره مخابرات شهرستان دهاقان، ضمن استقبال از طرح پيشنهادي رياست اداره ثبت احوال دهاقان، در خصوص اجراي فيبر نوري ؛ موضوع را با اهميت قلمداد و قول مساعد دادند در صورت تأمين تجهيزات مورد نياز توسط مسئولين ستادي اداره كل ثبت احوال استان اصفهان و انجام هماهنگي‌هاي لازم توسط فرمانداري ، در اسرع وقت نسبت به اجراي طرح فوق اقدام نمايند.

نظرات
پیغامی ارسال نشده است.
ارسال نظر
برای ارسال پیغام لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ورود
نام کاربری

گذرواژهگذرواژه خود را فراموش کرده ام
نظرسنجی اعضا
هیچ گونه نظرسنجی ساخته نشده است.
اوقات شرعی
سرویس پست الکترونیکی